User: anonymous | Login | Register

Why Exchange4U

Reliable and robust solution of mailbox rent based on MS Exchange Server technology, with access from anywhere at anytime.

Access via iPhone

We fully support access via iPhone and mobile devices!


Nový Exchange 2013 pro všechny naše zákazníky

September 4, 2013
 

Co přechod na novou verzi našim zákazníkům přináší a jaké kroky musí zákazník podniknout, pokud používá starší verzi Microsoft Outlook?

Zákazníkům a uživatelům služeb Exchange4U se vždy snažíme poskytnout to nejlepší řešení na našem trhu. V současné době tak pro vás připravujeme přechod naší infrastruktury na nejnovější verzi serverového řešení Microsoft Exchange 2013. Jako jedni z mála prvních vám tak budeme moci nabídnout všechny novinky a vylepšení, které tato přelomová verze přináší. V rámci tohoto přechodu navíc všem zákazníkům navýšíme dvojnásobně kapacitu všech hostovaných schránek a to zcela zdarma.

Novinky

Migrace na nový Exchange 2013 všem zákazníkům Exchange4U přinese:

 • Navýšení kapacity schránek zdarma!
 • Nové grafické rozhraní Outlook Web App (OWA) laděné vzhledem do stylu věrnému operačním systémům Windows 8 a Windows Phone 8. Pro uživatele je tak přehlednější a poskytuje rychlý přístup k tomu skutečně podstatnému.
 • Rozhraní OWA optimalizované i pro dotykové ovládání. Na počítači, tabletu i mobilním telefonu tak umožňuje velice podobnou zkušenost z přístupu k obsahu vaší schránky.
 • OWA nyní ve spolupráci s moderními internetovými prohlížeči nabízí přístup k Vašim e-mailům i bez internetové konektivity. Pomocí offline režimu se synchronizuje nejnovější obsah vaší schránky a vy tak můžete pracovat i na cestách. Provedené změny se automaticky synchronizují při dalším připojení k Internetu.
 • Kontakty nyní umožňují zobrazení informací ze sociálních a profesionálních sítí (například LinkedIn). Získáte tak stejný pohled a nejnovější kontaktní informace podobně jako v systému Windows Phone v Hubu Lidé.
 • Nový Exchange 2013 nám umožní další výrazné zkrácení délky pravidelných servisních oken. Tato servisní okna jsou definována v SLA a dochází během nich k aktualizacím našich serverů a jejich údržbě pro zajištění vysokého výkonu a bezpečnosti vašich dat. Bez navýšení ceny tak nabídneme opět vyšší dostupnost.
 • Uživatelé používající Outlook 2013 budou moci plně využít všechny novinky, které v práci se schránkou tento klient přináší.
 • Zachovány samozřejmě zůstanou klíčové vlastnosti jako je synchronizace s mobilními telefony pomocí Exchange Active Sync (EAS) a podpora dalších poštovních klientů.
Outlook Web App 2013

Časté otázky

Jsou ze strany zákazníka vyžadovány nějaké kroky?

 • Uživatelé starších poštovních klientů Microsoft Outlook musejí provést jejich aktualizaci. Bližší informace naleznete níže nebo v e-mailu, který byl automaticky odeslán administrátorovi vašich služeb, pokud některý z uživatelů organizace používá poštovního klienta bez požadované aktualizace.

Kdy bude přechod na novou verzi Exchange proveden a bude znamenat nějaký výpadek pro uživatele?

 • O konkrétním termínu migrace budou zákazníci informováni s předstihem. Akce bude provedena v nočních hodinách a neměla by pro uživatele znamenat podstatný výpadek. Pošta, která bude v době migrace doručována na servery Exchange4U, bude po dokončení migrace doručena do schránek uživatelů.

Mohu pro moji organizaci přechod na novou verzi odložit?

 • Bohužel odložení migrace pro jednu organizaci není technicky možné. Pokud potřebujete zachovat pro vaši organizaci připojení k Exchange 2010, můžeme vám nabídnout individuální řešení hostovaného řešení nebo nabídnout další alternativy.

Jak mám provést aktualizaci mého poštovního klienta?

 • Pokud máte povoleny automatické aktualizace z webu Microsoft Update, pravděpodobně již máte potřebné aktualizace v pořádku instalovány. Pokud byste potřebovali s aktualizací počítače pomoci, nabízíme vzdálenou pomoc online ve formě placené konzultace.

Moje verze aplikace Outlook není dále podporována, co mám dělat?

 • Jednou z možností je změna varianty vašich služeb na vyšší plán, který již obsahuje licenci Microsoft Outlook zdarma v nejnovější verzi. Ovšem i se stávajícím klientem můžete nadále využít například protokolů POP3 a SMTP, nebo webového přístupu OWA.

Neorientuji se v novém prostředí Outlook Web App (OWA), můžete mi pomoci?

 • Pokud potřebujete pomoci s prostředím webového přístupu k vaší schránce, můžete využít vestavěnou nápovědu, nebo kdykoliv kontaktovat pracovníky naší technické podpory. V případě vašeho zájmu je možné připravit i individuální seznámení s novým prostředím formou uživatelského školení těch nejzajímavějších novinek.

Dotknou se změny i administračního rozhraní služeb?

Požadované aktualizace na straně uživatelů

Při přechodu na nový Exchange 2013 nebude nutná nová konfigurace profilů a účtů jednotlivých připojených klientů.

Poštovní klienti Microsoft Outlook

Poštovních klientů vyžívajících protokol EAS (například aplikace Windows 8 Pošta) nebo vlastní implementace MAPI (Apple Mail) se změny v podpoře nedotknou, ale doporučujeme provést jejich případnou aktualizaci.

Internetové prohlížeče

Pro nejlepší zkušenost z používání webového přístupu doporučujeme použít nejnovější verze prohlížečů, které jsou na Vaší platformě dostupné. Kompletní specifikace podpory internetových prohlížečů najdete v článku OWA: Supported Browsers, který uvádí funkce, jenž jsou jednotlivým prohlížečům dostupné.

 • Internet Explorer 11
 • Internet Explorer 10
 • Internet Explorer 9
 • Internet Explorer 8 (podpora končí v dubnu 2014)
 • Google Chrome 24 nebo novější
 • Mozilla Firefox 17 nebo novější
 • Apple Safari 6 nebo novější

Kontakt

V případě jakýchkoli dalších dotazů k přechodu na Exchange 2013 nás neváhejte kontaktovat na support@exchange4u.cz.

News

No news found.


E4U OWA 2013