Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se

Proč Exchange4U

Spolehlivé a robustní řešení pronájmu e-mailových schránek na technologii MS Exchange Server s možností přístupu odkudkoliv a kdykoliv.

Přístup z iPhone

Plně podporujeme přístup z iPhone a mobilních zařízení!


Nový Exchange 2013 pro všechny naše zákazníky

Září 4, 2013
 

Co přechod na novou verzi našim zákazníkům přináší a jaké kroky musí zákazník podniknout, pokud používá starší verzi Microsoft Outlook?

Zákazníkům a uživatelům služeb Exchange4U se vždy snažíme poskytnout to nejlepší řešení na našem trhu. V současné době tak pro vás připravujeme přechod naší infrastruktury na nejnovější verzi serverového řešení Microsoft Exchange 2013. Jako jedni z mála prvních vám tak budeme moci nabídnout všechny novinky a vylepšení, které tato přelomová verze přináší. V rámci tohoto přechodu navíc všem zákazníkům navýšíme dvojnásobně kapacitu všech hostovaných schránek a to zcela zdarma.

Novinky

Migrace na nový Exchange 2013 všem zákazníkům Exchange4U přinese:

 • Navýšení kapacity schránek zdarma!
 • Nové grafické rozhraní Outlook Web App (OWA) laděné vzhledem do stylu věrnému operačním systémům Windows 8 a Windows Phone 8. Pro uživatele je tak přehlednější a poskytuje rychlý přístup k tomu skutečně podstatnému.
 • Rozhraní OWA optimalizované i pro dotykové ovládání. Na počítači, tabletu i mobilním telefonu tak umožňuje velice podobnou zkušenost z přístupu k obsahu vaší schránky.
 • OWA nyní ve spolupráci s moderními internetovými prohlížeči nabízí přístup k Vašim e-mailům i bez internetové konektivity. Pomocí offline režimu se synchronizuje nejnovější obsah vaší schránky a vy tak můžete pracovat i na cestách. Provedené změny se automaticky synchronizují při dalším připojení k Internetu.
 • Kontakty nyní umožňují zobrazení informací ze sociálních a profesionálních sítí (například LinkedIn). Získáte tak stejný pohled a nejnovější kontaktní informace podobně jako v systému Windows Phone v Hubu Lidé.
 • Nový Exchange 2013 nám umožní další výrazné zkrácení délky pravidelných servisních oken. Tato servisní okna jsou definována v SLA a dochází během nich k aktualizacím našich serverů a jejich údržbě pro zajištění vysokého výkonu a bezpečnosti vašich dat. Bez navýšení ceny tak nabídneme opět vyšší dostupnost.
 • Uživatelé používající Outlook 2013 budou moci plně využít všechny novinky, které v práci se schránkou tento klient přináší.
 • Zachovány samozřejmě zůstanou klíčové vlastnosti jako je synchronizace s mobilními telefony pomocí Exchange Active Sync (EAS) a podpora dalších poštovních klientů.
Outlook Web App 2013

Časté otázky

Jsou ze strany zákazníka vyžadovány nějaké kroky?

 • Uživatelé starších poštovních klientů Microsoft Outlook musejí provést jejich aktualizaci. Bližší informace naleznete níže nebo v e-mailu, který byl automaticky odeslán administrátorovi vašich služeb, pokud některý z uživatelů organizace používá poštovního klienta bez požadované aktualizace.

Kdy bude přechod na novou verzi Exchange proveden a bude znamenat nějaký výpadek pro uživatele?

 • O konkrétním termínu migrace budou zákazníci informováni s předstihem. Akce bude provedena v nočních hodinách a neměla by pro uživatele znamenat podstatný výpadek. Pošta, která bude v době migrace doručována na servery Exchange4U, bude po dokončení migrace doručena do schránek uživatelů.

Mohu pro moji organizaci přechod na novou verzi odložit?

 • Bohužel odložení migrace pro jednu organizaci není technicky možné. Pokud potřebujete zachovat pro vaši organizaci připojení k Exchange 2010, můžeme vám nabídnout individuální řešení hostovaného řešení nebo nabídnout další alternativy.

Jak mám provést aktualizaci mého poštovního klienta?

 • Pokud máte povoleny automatické aktualizace z webu Microsoft Update, pravděpodobně již máte potřebné aktualizace v pořádku instalovány. Pokud byste potřebovali s aktualizací počítače pomoci, nabízíme vzdálenou pomoc online ve formě placené konzultace.

Moje verze aplikace Outlook není dále podporována, co mám dělat?

 • Jednou z možností je změna varianty vašich služeb na vyšší plán, který již obsahuje licenci Microsoft Outlook zdarma v nejnovější verzi. Ovšem i se stávajícím klientem můžete nadále využít například protokolů POP3 a SMTP, nebo webového přístupu OWA.

Neorientuji se v novém prostředí Outlook Web App (OWA), můžete mi pomoci?

 • Pokud potřebujete pomoci s prostředím webového přístupu k vaší schránce, můžete využít vestavěnou nápovědu, nebo kdykoliv kontaktovat pracovníky naší technické podpory. V případě vašeho zájmu je možné připravit i individuální seznámení s novým prostředím formou uživatelského školení těch nejzajímavějších novinek.

Dotknou se změny i administračního rozhraní služeb?

Požadované aktualizace na straně uživatelů

Při přechodu na nový Exchange 2013 nebude nutná nová konfigurace profilů a účtů jednotlivých připojených klientů.

Poštovní klienti Microsoft Outlook

Poštovních klientů vyžívajících protokol EAS (například aplikace Windows 8 Pošta) nebo vlastní implementace MAPI (Apple Mail) se změny v podpoře nedotknou, ale doporučujeme provést jejich případnou aktualizaci.

Internetové prohlížeče

Pro nejlepší zkušenost z používání webového přístupu doporučujeme použít nejnovější verze prohlížečů, které jsou na Vaší platformě dostupné. Kompletní specifikace podpory internetových prohlížečů najdete v článku OWA: Supported Browsers, který uvádí funkce, jenž jsou jednotlivým prohlížečům dostupné.

 • Internet Explorer 11
 • Internet Explorer 10
 • Internet Explorer 9
 • Internet Explorer 8 (podpora končí v dubnu 2014)
 • Google Chrome 24 nebo novější
 • Mozilla Firefox 17 nebo novější
 • Apple Safari 6 nebo novější

Kontakt

V případě jakýchkoli dalších dotazů k přechodu na Exchange 2013 nás neváhejte kontaktovat na support@exchange4u.cz.

Novinky

Listopad 17, 2018

Upozornění na phishing kampaň

Rádi bychom Vás upozornili na aktuální kampaň falešných e-mailových zpráv vyhrožujících, že došlo k napadení Vašeho účtu a kompromitaci Vašeho soukromí. čti dál


Listopad 12, 2018

Comodo mění název na Sectigo

Certifikační autorita Comodo mění svůj název a produktové řady na značku Sectigo. Změna se nijak nedotkne již vydaných certifikátů. čti dál


Další novinky


E4U OWA 2013