User: anonymous | Login | Register

Why Exchange4U

Reliable and robust solution of mailbox rent based on MS Exchange Server technology, with access from anywhere at anytime.

Access via iPhone

We fully support access via iPhone and mobile devices!


Upozornění na phishing kampaň

November 17, 2018
 

Rádi bychom Vás upozornili na aktuální kampaň falešných e-mailových zpráv. Ty vyhrožují, že došlo k napadení Vašeho účtu a kompromitaci Vašeho soukromí.

Falešné zprávy obsahují text ve znění podobném následující ukázce:

Dnešního dne jsem narušil váš operační systém a získal plný přístup k účtu. Před měsícem jsem chtěl uzamknout zařízení a požádat o malou částku, aby se odemkl. Ale podíval jsem se na weby, která pravidelně navštěvujete, a přišel k velkému potěšení vašich oblíbených zdrojů. Mluvím o weby pro dospělé.

Pro navození důvěryhodnosti se útočník snaží podvrhnout Vaši e-mailovou adresu nebo se vydává za správce služeb jako "administrator".

Falešná e-mailová zpráva žádající výkupné v Bitcoin měně

Dále údajný hacker vyzývá k zaplacení částky ve formě bitcoinové transakce. Jinak prý rozešle kompromitující video Vašim známým a kolegům. V některých případech e-mail obsahuje heslo, které jste možná použili někdy v minulosti u jiné internetové služby, například webového e-shopu, ze které tyto údaje unikly.

Chtěli bychom Vás ujistit, že nedošlo k napadení našich služeb, Vašich schránek či úniku přihlašovacích údajů právě z naší služby.

Podobné falešné zprávy nyní cílí na většinu českých poskytovatelů a českých poštovních schránek. Pomocí našich bezpečnostních mechanismů a filtrů nevyžádané pošty se snažíme maximum jejich variant blokovat, aby Vás neobtěžovaly v doručené poště. U dalších minimálně zobrazujeme varování, že se může jednat o podezřelou zprávu.

I přesto varujeme, abyste na podobné zprávy nereagovali a v případě pochybností kontaktovali naši technickou podporu.

Základy internetové bezpečnosti

Pro jistotu také uvádíme základní pravidla internetové bezpečnosti. Při jejich dodržení se výrazně snižuje riziko, že útočník v případě reálného útoku uspěje.

Jak vypadá bezpečné heslo?

 • Má délku minimálně 12 a více znaků.
 • Obsahuje malá a velká písmena, číslice či speciální znaky.
 • Neobsahuje název vaší společnosti nebo produktů.
 • Neobsahuje známá slova ze slovníků či slova oborová.
 • Neobsahuje jména rodinných příslušníků, mazlíčků, data narozenin či výročí.
 • A především nikdy nebylo použito pro více služeb.

V případě našich služeb je vaše heslo přenášeno internetem vždy šifrovaně (a my máme uložen jen jeho kontrolní otisk a neznáme jej), což můžete ověřit pomocí názvu serveru "https://email.exchange4U.cz/" nebo "https://admin.exchange4u.cz/" v adresním řádku prohlížeče, kde by vždy měla být zobrazena ikona zámku. Ta značí zabezpečený přenos chráněný certifikátem, v našem případě vydaný společnosti "KPCS CZ".

 • Tip: Na webu Have I been Pwned můžete ověřit, zda nedošlo k úniku vašeho hesla z některé z internetových služeb.

Pamatovat si hesla může být složité. Uložit je můžete v mobilním zařízení, správci pověření nebo klíčence v operačním systému či speciálním nástroji na správu hesel. V tomto případě ale musíte o to více dbát i na bezpečnost zařízení, kde máte hesla uložena. Na tu byste ale neměli zapomínat i tak.

Jak vypadá bezpečný počítač?

 • Má aktualizovaný operační systém i aplikace jako internetový prohlížeč.
 • Má instalován a aktivní antivirový program.
 • Má šifrovaný pevný disk pro případ jeho ztráty.
 • Přístup k němu je chráněn heslem, PINem nebo biometrií (například otisk prstu).

Operační systém Windows 10 má ve výchozím nastavení povolené automatické aktualizace, obsahuje antivirový program Windows Defender, šifruje pevný disk pomocí technologie BitLocker a pro přihlášení můžete použít Windows Hello místo hesla.

Pokud ještě používáte Windows 7, pozor, jejich technická podpora a tedy i distribuce bezpečnostních aktualizací končí již v lednu 2020!

News

No news found.


E4U OWA 2013