User: anonymous | Login | Register

Why Exchange4U

Reliable and robust solution of mailbox rent based on MS Exchange Server technology, with access from anywhere at anytime.

Access via iPhone

We fully support access via iPhone and mobile devices!


Nedůvěryhodný certifikát?

August 13, 2018
 

Jsou vaše webové stránky či služby nedostupné? Uživatelům se zobrazuje varování o nedůvěryhodném certifikátu? Možná jste přehlédli nutnost včas obnovit starší certifikáty GeoTrust, Thawte a Symantec!

SSL certifikáty vydané pod značkami Thawte, GeoTrust, RapidSSL, Symantec a VeriSign vydané před 1. prosincem 2017 je nutné znovu vydat či je prodloužit a to nejpozději k 13. září 2018.

Již dnes se ale začínají objevovat první testovací sestavení internetových prohlížečů a aktualizací systémů i aplikací třetích stran, které nepovažují dříve vydané certifikáty za důvěryhodné.

Vyžadována akce z vaší strany

Ověřte certifikáty, které používáte pro své servery Exchange, SharePoint, Skype for Business, webové servery IIS, SSL PROXY a další serverové služby ještě dnes!

O této změně jsme notifikovali již v novince CA DigiCert dokončila akvizici CA Symantec a kontinuálně odesíláme notifikace zákazníkům, kterých se tato změna týká.

Nové vydání těchto certifikátů (takzvané re-issue) nyní zajišťuje certifikační autorita DigiCert a to zcela zdarma. Ta splnila náročný certifikační proces a jí vydávané (renew či issue) certifikáty budou i také nadále důvěryhodné ve všech moderních webových prohlížečích.

Důrazně doporučujeme nečakat na konec platnosti certifikátu, ani 13. září 2018 a provést výměnu certifikátu ještě dnes, pokud se vašeho certifikátu tato změna týká. Google Chrome od verze 70, Mozilla Firefox od verze 63, Apple Safari a následně Microsoft Edge i Internet Explorer mohou po tomto datu zablokovat přístup ke službě používající certifikáty, které neprošly procesem výměny.

Zároveň doporučujeme ověřit, zda vaše služby podporují nejmodernější TLS 1.3, případně TLS 1.2 a nenabízí dnes již nedůvěryhodný protokol SSL 3.0 nebo jen brzy dosluhující TLS 1.0.

Využijte naší podpory

Potřebujete obnovit certifikáty či s obnovou pomoci? Obraťte se s důvěrou na naši podporu certifikaty@exchange4u.cz.

Pro stávající certifikáty je jejich nové vydání zdarma, stejně tak pro vás můžeme individuálně připravit nabídku i na prodloužení platnosti certifikátu.

Při instalaci nových certifikátů nezapomeňte též ověřit, zda máte aktualizované sady kořenových certifikačních autorit ve vašem operačním systému. A i s tím vám samozřejmě může pomoci naše technická podpora.

News

No news found.


E4U OWA 2013