User: anonymous | Login | Register

Why Exchange4U

Reliable and robust solution of mailbox rent based on MS Exchange Server technology, with access from anywhere at anytime.

Access via iPhone

We fully support access via iPhone and mobile devices!


Novinky v Exchange 2013 pro uživatele Exchange4U

May 21, 2014
 

V nové verzi Exchange Server 2013 si pro nás Microsoft připravil mnoho novinek. Z pohledu koncového uživatele se jedná především o novinky v Outlook Wep App. Pojďme si tedy shrnout, co nového si pro koncové uživatele připravil Exchange team v Outlook Wep App 2013.

Section: | Author: Marek Kopečný

Novinky v Outlook Web App

Outlook Web App už není zdaleka jen nouzové prostředí, určené pro krátkodobou práci například na dovolené nebo v internetové kavárně, ale naopak plnohodnotný klient, který nabízí spoustu funkcí, na které jste zvyklí z plnohodnotného Outlooku a pro mnohé uživatele či společnosti, ho tak může plně nahradit.

Outlook Web App nyní používá nový editor formátovaného textu, který zlepšuje uživatelský komfort a umožňuje také několik nových funkcí formátování, které očekáváte od moderní webové aplikace – s více možnostmi pro vkládání, bohaté náhledy na obsah a také schopnost vytvářet a upravovat tabulky.

Díky integrace technologie FAST Search můžete prohledávat Vaše zprávy výrazně rychleji a výsledky hledání jsou přesnější.

Outlook Web App Offline

Jedním ze základních argumentů pro použití plného Outlook klienta byla vždy možnost použití „Režimu s mezi pamětí“, kdy obsah schránky na serveru je synchronizován s lokálním OST souborem.
Toto už nadále neplatí. Bez ohledu na to, zdali jste připojeni k serveru nebo ne, v Outlook Web App stále máte k dispozici zprávy staré až 3 dny (nebo o celkovém počtu 150 položek), aktuální a následující měsíc v případě kalendáře a všechny Vaše kontakty. Jakmile je spojení obnoveno, dojde k přenesení změn podobně, jako v Outlooku.

Outlook Web App přizpůsobená všem klientům

Další změnou v rámci uživatelského rozhraní je schopnost Outlook Web App se adaptovat na různé platformy, na kterých ji budete spouštět. A to samozřejmě tak, aby se prostředí přizpůsobilo velikosti zařízení. V praxi to pak znamená, že rozhraní Outlook Web App je nově optimalizované i pro dotykové ovládání a je laděné vzhledem do stylu moderních operačních systémů Microsoftu - Windows 8.1 a Windows Phone 8.1. To je pro uživatele přehlednější, protože pracují ve známém prostředí. Na počítači, tabletu i mobilním telefonu tak umožňuje velice podobnou zkušenost z přístupu k obsahu Vaší schránky.

Kontakty v Outlook Web App

Nyní můžete propojit více položek pro stejnou osobu a zobrazit informace v jediné kartě kontaktu. Například, pokud máte v adresáři 2 záznamy pro Františka Opičku, jeden záznam z globálního adresáře Vaší společnosti a jeden vytvořený ručně, můžete si nechat spojit obě položky a zobrazit všechny informace na jednom místě. Spojení kontaktů se provádí automaticky, ale můžete také kontakty slučovat nebo naopak rozdělovat ručně.

Kontakty nově umožňují zobrazení informací ze sociálních a profesionálních sítí (například LinkedIn). Získáte tak stejný pohled a nejnovější kontaktní informace podobně jako v systému Windows Phone.

Kalendář v Outlook Web App

Už jste někdy byli v situaci, kdy jste chtěli najít událost v kalendáři, ale nebyli jste si zcela jisti, který týden se to stalo, nebo jste chtěli rychle zkontrolovat, zda je Váš kolega k dispozici v určitou dobu, ale nechtěli jste obtěžovat dotazem? S možností vyhledávání v kalendáři aplikace Outlook Web App , řešení těchto problémů zabere jen pár kliknutí.

Vyhledávání v kalendáři umožňuje prohledávat Vaše vlastní kalendáře nebo skupinu kalendářů do minulosti, v přítomnosti i do budoucnosti. Můžete si také vyhledat kalendáře kolegů a překrýt jimi své kalendáře pro rychlé srovnání.

Prohledat celý kalendář je nyní velmi snadné, stačí v aktivním kalendáři začít psát, co Vás zajímá a kliknout na ikonu vyhledávání. Aplikace Outlook Web App zobrazuje výsledky založené na frázi, kterou jste zadali. Nezáleží, zda se tento pojem nachází v těle, předmětu nebo místě konání akce, na jméně účastníka / organizátora, nebo dokonce na jméně kategorie kam akce patří.

Měsíční pohled na Váš kalendář nyní umí zobrazit program právě vybraného dne, podobně jako v systému Windows Phone a poskytuje Vám tak užitečné informace, jak se zorientovat denních aktivitách.

 

Discussion

Number of comments: 0
:
 
:

News

No news found.


E4U OWA 2013