Uživatel: nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se

Proč Exchange4U

Spolehlivé a robustní řešení pronájmu e-mailových schránek na technologii MS Exchange Server s možností přístupu odkudkoliv a kdykoliv.

Přístup z iPhone

Plně podporujeme přístup z iPhone a mobilních zařízení!


Novinky v Exchange 2013 pro uživatele Exchange4U

Květen 21, 2014
 

V nové verzi Exchange Server 2013 si pro nás Microsoft připravil mnoho novinek. Z pohledu koncového uživatele se jedná především o novinky v Outlook Wep App. Pojďme si tedy shrnout, co nového si pro koncové uživatele připravil Exchange team v Outlook Wep App 2013.

Kategorie: Užitečné tipy | Autor: Marek Kopečný

Novinky v Outlook Web App

Outlook Web App už není zdaleka jen nouzové prostředí, určené pro krátkodobou práci například na dovolené nebo v internetové kavárně, ale naopak plnohodnotný klient, který nabízí spoustu funkcí, na které jste zvyklí z plnohodnotného Outlooku a pro mnohé uživatele či společnosti, ho tak může plně nahradit.

Outlook Web App nyní používá nový editor formátovaného textu, který zlepšuje uživatelský komfort a umožňuje také několik nových funkcí formátování, které očekáváte od moderní webové aplikace – s více možnostmi pro vkládání, bohaté náhledy na obsah a také schopnost vytvářet a upravovat tabulky.

Díky integrace technologie FAST Search můžete prohledávat Vaše zprávy výrazně rychleji a výsledky hledání jsou přesnější.

Outlook Web App Offline

Jedním ze základních argumentů pro použití plného Outlook klienta byla vždy možnost použití „Režimu s mezi pamětí“, kdy obsah schránky na serveru je synchronizován s lokálním OST souborem.
Toto už nadále neplatí. Bez ohledu na to, zdali jste připojeni k serveru nebo ne, v Outlook Web App stále máte k dispozici zprávy staré až 3 dny (nebo o celkovém počtu 150 položek), aktuální a následující měsíc v případě kalendáře a všechny Vaše kontakty. Jakmile je spojení obnoveno, dojde k přenesení změn podobně, jako v Outlooku.

Outlook Web App přizpůsobená všem klientům

Další změnou v rámci uživatelského rozhraní je schopnost Outlook Web App se adaptovat na různé platformy, na kterých ji budete spouštět. A to samozřejmě tak, aby se prostředí přizpůsobilo velikosti zařízení. V praxi to pak znamená, že rozhraní Outlook Web App je nově optimalizované i pro dotykové ovládání a je laděné vzhledem do stylu moderních operačních systémů Microsoftu - Windows 8.1 a Windows Phone 8.1. To je pro uživatele přehlednější, protože pracují ve známém prostředí. Na počítači, tabletu i mobilním telefonu tak umožňuje velice podobnou zkušenost z přístupu k obsahu Vaší schránky.

Kontakty v Outlook Web App

Nyní můžete propojit více položek pro stejnou osobu a zobrazit informace v jediné kartě kontaktu. Například, pokud máte v adresáři 2 záznamy pro Františka Opičku, jeden záznam z globálního adresáře Vaší společnosti a jeden vytvořený ručně, můžete si nechat spojit obě položky a zobrazit všechny informace na jednom místě. Spojení kontaktů se provádí automaticky, ale můžete také kontakty slučovat nebo naopak rozdělovat ručně.

Kontakty nově umožňují zobrazení informací ze sociálních a profesionálních sítí (například LinkedIn). Získáte tak stejný pohled a nejnovější kontaktní informace podobně jako v systému Windows Phone.

Kalendář v Outlook Web App

Už jste někdy byli v situaci, kdy jste chtěli najít událost v kalendáři, ale nebyli jste si zcela jisti, který týden se to stalo, nebo jste chtěli rychle zkontrolovat, zda je Váš kolega k dispozici v určitou dobu, ale nechtěli jste obtěžovat dotazem? S možností vyhledávání v kalendáři aplikace Outlook Web App , řešení těchto problémů zabere jen pár kliknutí.

Vyhledávání v kalendáři umožňuje prohledávat Vaše vlastní kalendáře nebo skupinu kalendářů do minulosti, v přítomnosti i do budoucnosti. Můžete si také vyhledat kalendáře kolegů a překrýt jimi své kalendáře pro rychlé srovnání.

Prohledat celý kalendář je nyní velmi snadné, stačí v aktivním kalendáři začít psát, co Vás zajímá a kliknout na ikonu vyhledávání. Aplikace Outlook Web App zobrazuje výsledky založené na frázi, kterou jste zadali. Nezáleží, zda se tento pojem nachází v těle, předmětu nebo místě konání akce, na jméně účastníka / organizátora, nebo dokonce na jméně kategorie kam akce patří.

Měsíční pohled na Váš kalendář nyní umí zobrazit program právě vybraného dne, podobně jako v systému Windows Phone a poskytuje Vám tak užitečné informace, jak se zorientovat denních aktivitách.

 

Diskuze

Počet komentářů: 0
:
 
:

Novinky

Listopad 17, 2018

Upozornění na phishing kampaň

Rádi bychom Vás upozornili na aktuální kampaň falešných e-mailových zpráv vyhrožujících, že došlo k napadení Vašeho účtu a kompromitaci Vašeho soukromí. čti dál


Listopad 12, 2018

Comodo mění název na Sectigo

Certifikační autorita Comodo mění svůj název a produktové řady na značku Sectigo. Změna se nijak nedotkne již vydaných certifikátů. čti dál


Další novinky


E4U OWA 2013